3D skenování budov

Použití laseru a konkrétně LIDARU (Light Detection and Ranging)

Novinkou roku 2021 pro naší práci je technologie Lidar sken, která velice přesně a efektivně dokáže zaměřit vnitřní prostor a lépe tak porozumět skladbám konstrukce domu. Technologie a její vyobrazení je ve 3D a s velice přesnými rozměry. Používáme to při každém průzkumu vícepodlažních bytů nebo bytových domů v případě řešení příčiny zatékání do konstrukce domu. Další předností tohoto skenu je vizuální zobrazení s natáčením 360° a přiblížením do nejmenšího detailu. 

Práci s Lidarem jsme začali už před 7 lety na prvních testech technologie pro detekci předmětů jako bezpečnostní zařízení. Poměrně drahá technologie se stala až v roce 2O20 dostupná i bez nutných dotačných finanncí a pro to jsme v roce 2021 pořídili zařízení Leica BLK360.

Nevýhody starého způsobu zaměření staveb

Nejčastější poptávkou u naších zákazníků je také zaměření stavby pro další postup rekonstrukce objektu. Práce s ručním laserovým metrem je rychlá pouze pro změření jedné vzdálenosti. Pokud vyměřujete celou místnost s okny, dveřmi, se schodištěm se zápisem hodnot do notýsku nebo poznámek tabletu a následně v kanceláři je přenést do programu je náročnost zaměření velice zdlouhavá. Rodinný dům o obytné ploše 200m2 trvá zaměřit starým způsobem kolem 12hod + překreslení mír do PC dalších cca 10 hod.  Další nevýhodou je také přesnost určitých přechodů podlaží a vnitřních příček. 3D laserem jsme schopni jedno zaměření místnosti zvládnout do 6min a data přenést do programu velice rychle. Výsledkem je 70% úspora času s porovnáním s moderním 3D skenováním za pomocí 3D skenu.

Poptávka 3D skenování objektu

Jaké jsou výhody spolupráce s námi?

Zkušenosti z praxe

Každou zakázkou zdokonalujeme postupy, které si chráníme jako naše knowhow. Stálý pracovní tým už několik let zajišťuje vysokou profesionalitu a dobrou komunikaci se zákazníky.

Technické vybavení

Senzory, různé kamery, příruční nářadí, inteligentní drony a systém Lidar sken jsou nedílnou součástí průzkumu. Každý rok přístroje doplňujeme a inovujeme.

Jaká je cena 3D skenu?

Vše závislé na složitosti objektu a jeho velikosti. Snažíme se cenu vypočítat vždy dle dané poptávky. Můžeme však stanovit základní ceny, které jsou pro přehled pouze informativní:

bytová jednotka 100m2 - od 9 000,-
rodinný dům 200m2 - od 14 000,-
firma 2000m2 - od 35 000,-
veřejné prostranství - od 9 000,-

*ceny jsou bez DPH a dopravy

Lidar sken pro přesné určení dispozic

Skenování ve 3D používáme také při zakázkách zatékání do konstrukce. Je to velice přínosná a rychlá informace pro určení určitých dispozic.

Novinkou roku 2021 je technologie Lidar scan, která velice přesně a efektivně dokáže zaměřit vnitřní prostor a lépe tak porozumět skladbám konstrukce domu. Technologie a její vyobrazení je ve 3D a s velice přesnými rozměry. Používáme to při každém průzkumu vícepodlažních bytů nebo bytových domů obecně. Další předností tohoto skenu je vizuální zobrazení s natáčením 360° a přiblížením do nejmenšího detailu.

3D sken pro určení zatékání do konstrukce ... (mezonetový byt)