Termovize, měření termokamerou

Vysoké rozlíšení termokamery

Umožňuje vidět i malé detaily, používat teleobjektiv pro výškové budovy.

Jeden termosnímek je u nás více

Díky širokoúhlému objektivu jsme schopni vidět v malém prostoru víc problémů.

Rychlé zpracování protokolu

Zpracování výstupu je běžně do 10dnů a pro specifické případy i do 24hod.

Dlouhá výdrž baterie

Větší objekty větší časová náročnost. Jsme připraveni na 8hod práce s termokamerou.

Termovize

Pro přesné určení tepelné ztráty budov slouží termovizní kamera s několika přístroji neboli obecně řečeno termovize. Součástí termovize jsou také přístroje pro vyhodnocování teploty a vlhkosti. Jsou nedílnou součástí této služby a provádí se měření jak venkovního tak vnitřního prostředí. Jako doplňující měření je také povrchové měření vlhkosti materiálů nebo měření kvality ovzduší za pomocí CO2. Určení postupu měření, termínu dle povětrnostních podmínek a jeho vyhodnocování může provádět osoba proškolená na termografii a měření teplot. Termovize se provádí v chladném období neboli v topné sezóně (říjen – březen, na horách od září – duben).

Bohaté zkušenosti s termovizí

Měření s termokamerou, neboli termovize, se stala nejsilnější stránkou naší odbornosti zejména díky projektu TERMO OBCÍM (termo Street View). Tento projekt si dokázal získat tisíce zákazníků ve velice krátké době a to také díky dostupné ceně analyzovaných termosnímků a to v nepřímé spolupráci s obcemi jako je Hradec Králové, Vsetín, Zlín, Týniště nad Orlicí, MČ Prahy 4 a dalších 30 menších obcí. Projekt byl v roce 2016 pozastaven a již není realizován v ČR. Tato praxe nás výrazně posunula z hlediska měření, zpracování a řešení různých problémů.

Projekt TERMO OBCÍM

Velký projekt s velkými čísly. V tuto chvíli máme zpracovaných přes 3 000 certifikovaných protokolů nemovitostí s počtem přes 30 000 pořízených termosnímků různých druhů objektů. Toto množství nás velmi obohatilo jak k určitým objektům přistupovat v různých klimatických podmínkách a také jak přistupovat k různým fasádních povrchům, skladeb atp. Termokamery byly v zimním období v ulicích 7 dní v týdnu, 24hod v provozu. Významnou odměnou bylo také různé ocenění v soutěžích nebo poděkování Ministerstva životního prostředí za podporu pro snižování energetické náročnosti budov tedy snižování emísí CO2.

Objednejte si měření domu na míru

Ušetřete na energiích a žijte ve zdravém prostředí!

 Naším skutečným cílem je pomoci obyvatelům snížit energetickou náročnost, vyřešit vnitřní problémy například  s plísněmi a doporučit rychlé a hlavně cenově dostupné, snadno instalovatelné technické prostředky. Máme zkušenosti s měřením vnitřního vzduchu (teplota, vlhkost, CO2) a tím snadno zjisti příčinu problémů. Každý měření s termokamerou a dalšími přístroji je vyhodnocováno na základě technických specifik daného objektu (skladba domu, typ oken, druh vytápění…). Výstupem pro zákazníka je následně certifikovaný termovizní protokol s rozumitelným závěrem a se všemi pořízenými daty.