Měření úniku tepla

Měření tepelných ztrát a úniku tepla z domu

Tepelná ztráta domu je díky termosnímku přesné určení problému. Zobrazují se tzv. tepelné mosty, které vyznačují různé problémy na fasádě a v interiéru. Pro lepší vizuální zobrazení tepelné ztráty objektu využíváme termovizní kamery s vysokým rozlišením za použití širokoúhlého objektivu. Díky němu dokážeme vyhodnotit únik tepla i v úzkých či obtížně dostupných místech v prostorách zástavby. Měření úniku tepla z domu se provádí pouze v topné sezóně a za specifických klimatických podmínek, které si hlídáme za vás. V letních měsících jsme schopní vyhodnocovat přehřívání vnitřního prostředí s pomocí různých datalogerů měřící teplotu a vlhkost. Termokamera je nápomocná pro přesné určení nejteplejších míst v místnosti.

Ukázky termosnímků tepelných ztrát a chyb

Působíme po celé ČR

S měření úniku tepla máme velké zkušenosti v několika krajích. Kraje se odlišují né jenom budovami ale také  jejich skladbou a podnebím. Opět nám to přineslo cenné znalosti s měřením teplot různých povrchů a konstrukcí domů. Díky malé poptávce jsme zrušili pevné pobočky v Hradci Králové a na Vsetíně a do těchto lokalit vyjíždíme jednou za měsíc dle poptávek. Naše největší působnost je v Praze a ve Středočeském kraji. Ceny dopravy se snažíme přizpůsobit tak aby byly pro Vás přístupné.

Už více jak 12 let

Příklad z praxe...

Pan Tomáš z Říčan u Prahy si pořídil nemovitost, která už na první pohled ukázala svoje slabiny (pohled z googlu street view). Tomášovi jsme nabídli základní balíček STANDARD (cena 4000.- doprava 200,-), který prověří jeho stavbu jak z venčí, tak zevnitř s konzultací na místě. Ve většině případů se domlouváme na termínu měření v brzkých ranních hodinách a posílám stručné a jasné instrukce jak přizpůsobit dům k termoviznímu měření. Na místě provedeme základní snímky venkovního pláště a potom postupujeme se zákazníkem prohlídkou celého domu v režimu online a zaznamenáváme všechny anomálie např. netěsnost oken, vyhodnocení skel, rosné body, plísně, konstrukční vady, topné tělesa … Nápomocné jsou také další přístroje pro záznam vzdušné teploty, vlhkosti a povrchové vlhkosti materiálů. Všechny údaje si na místě zaznamenáme a při prvních zjištěních na místě provádíme konzultaci se zákazníkem. Po 1 – 2 hod odjíždíme a do 7 – 10 dnů zasíláme termovizní protokol z měření se závěrem na doporučení pro rekonstrukci.

Na termovizní snímku jsou viditelné tepelné mosty hlavně v oblasti věnce objektu a překladech nad okny (červená barva). Stěny mají různorodou skladbu a proto se tepelné mosty projevují celoplošně také na zdivu. Ve spodní části se v místnostech topí více, kde se projevili slabší okenní výplně. Tento objekt je na dnešní dobu z hlediska izolačních vlastností nevyhovující a proto také bude mít vysoké náklady na vytápění. Doporučujeme provést kompletní zateplení obvodových stěn a také komplexně řešit způsob odvětrávání jako prevenci před tvořením plísní na stěnách zevnitř objektu. Plastová okna a jejich skla jsou taktéž nevyhovující a protože jejich funkčnost (otvírání oken) je v pořádku, je doporučena pouze výměna skel.

Objednejte si nás s předstihem aby jste si mohli zvolit vhodný termín.