Naše termokamera a senzory odhalí způsob větrání

Infiltrace je výměna vzduchu, k níž dochází funkčními spárami oken a venkovních dveří. Je ovlivněna konstrukčním řešením funkčních spár – nejnižší je u nových typů oken. Nová okna, jak plastová, tak i dřevěná, mají proti starým oknům až o několik řádů větší těsnost funkčních spár mezi rámem a křídlem. Tento fakt výrazně omezuje výměnu vzduchu v místnostech. Uživatelé zateplených i nezateplených domů s vyměněnými okny tedy musejí v bytech větrat víc, než byli doposud zvyklí. I když existují okna s různými typy mikroventilací, v praxi většinou nepostačí nechat okna na režim mikroventilace bez dostatečného větrání otevřenými okny.

Novými typy oken dochází infiltrací k 10-40krát nižší výměně vnitřního vzduchu za vzduch venkovní. Novými těsnými okny dochází k výměně vzduchu, která zabezpečí výměnu nejvíce jedné desetiny objemu místnosti za hodinu. K dostatečné výměně vzduchu je však zapotřebí vyměnit nejméně polovinu objemu místnosti za hodinu (0,5 h:‘).

K provětrávání dochází otevíráním oken a dveří. V létě mohou být okna trvale otevřena. V zimním období je nevhodné trvalé otevření i malého profilu oken (,,na ventilačku“). Studený vzduch z venkovního prostředí ochlazuje povrchy v místnostech a k výměně vzduchu dochází jen v oblastech blízko oken.

S termokamerou a ostatními přístroji na teplotu a vlhkost dokážeme velice snadno zjistit Vaše větrání v domě a poradit vám jak infiltraci omezit na úroveň, která je prospěšná objektu. Objednejte si jeden z naších balíčků služeb termovize a rádi s Vámi domluvíme termín, který Vám bude vyhovovat.

Ozvěte se a nenechte již více unikat vaše peníze

do druhého dne vás budeme kontaktovat a stanovíme další postup pro co nejlepší výsledek realizovaného termovizního měření.